Jdi na obsah Jdi na menu
 


Silnice

20. 8. 2007

DIVOKÁ ZVÍŘATA
Nedávno jsme jeli po silnicích a já viděla přejetá zvířata. Moc pěkný pohled to nebyl, zvlašť když si představíte, že to auto zvířeti přejelo např. tělo od poloviny dolů, a to zvíře na silnici leželo ŽIVÉ ještě dalších několik hodin ve strašných bolestech než umřelo. Je to k pláči, ale někteří řidiči si značky kde je nakreslený jelen, prase, liška.. nevšimnou, ještě zrychlí a potom zvíře srazí. Zbytečně za to zaplatí životem neviní a ti řidiči co za to můžou tu havárku většinou přežijí a jezdí tak pořád dál. PROSÍME RESPEKTUJTE DOPRAVNÍ ZNAČKY, AŤ UŽ JAK MÁTE JET RYCHLE, NEBO KDE MÁTE DÁVAT POZOR NA ZVÍŘATA NEBO CHODCE!!!

PŘESNĚ NA TOTO DEJTE POZOR:
Obrazek

DOMÁCÍ ZVÍŘATA
Je to skoro samé jako předchozí článek. Lidi si neuvědomují, že zvířata mají křehčí kosti v těle, nebo jsou zranitelnější. Př. pes. Lidi si řeknou ,,Dám ho na zadní sedačku, otevřu mu okno pro pěkný výhled a je to." nebo ,,Pojď, budeš se mnou ve předu, však se nic nestane." a v tu ránu BUM. Už jsou auta v sobě a pes samozřejmě nemůže být připoutaný a není nějak chráněný, tak je mrtvý.  Páníček neví proč. Ale my víme, že udělal VELKOU blbost! když už chceme převážet psa, kočku, želvu, papouška, morče, křečka... tak si musíme obstarat přenosky atd. Neotvírat okno, protože můžou vypadnout (kdyžtak jenom malilinko). A když pro psa nemáte náhodou přenosku, tak ho vemte dozadu, tak s ním by měl někdo být, aby ho hlídal a dával na něj pozor. Taky ho před cestou nakrmte, vyvenčete, ať v autě nedělá ,,bugr" a neznervozňuje řidiče.A nezapomeňte,
 když je zvíře na auto nezvyklé tak v prudkých,někdy i malých zatáčkách většinou zvrací.

PROSÍM NEZAPOMÍNEJTE NA TO, ŽE ZVÍŘATA NEJSOU JAKO LIDI A ŽE ZA BLBOST, KTEROU UDĚLÁTE U VOLANTU VĚTŠINOU ZAPLATÍ SVÝM ŽIVOTEM!!
POŘIĎTE SI PRO VAŠE MAZLÍČKY:
Obrazek
Obrazek


COPAK CHCEME, ABY TITO KRÁSNÍ TVOROVÉ UMŘELI NĚČÍ NEDBALOSTÍ?
Obrazek
(lišky)

Obrazek
(hraboši)

Obrazek
(psi)

Obrazek
(jeleni, srnky, srnci)

Obrazek
(veverky)

 

A MNOHO DALŠÍCH ZVÍŘAT (DIVOČÁCI, KOČKY, MYŠI, PTÁCI, ŽÁBY, HADI, JEŽCI, KRÁLÍCI, ZAJÍCI...)

Značky nedělají ze srandy.
Všichni máme právo na život ne?

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Kuna lesní

(Karel Babánek, 9. 6. 2016 15:11)

Můžete prosím sdělit někdo, jak se dá zraněné zvíře zachránit, potkal jsem přejetou kunu, která ještě žila a stála omámená na silnici, přejel jí téměř určitě o půlnoci včera protijedoucí BMW, zastavil jsem, okolo ní byla krev a bylo vidět zranění hlavy - krvavá jizva, vzal jsem rukavice a chtěl jí dát ze silnice, když jsem se jí dotkl, tak šla sama do příkopu, nohy tedy asi měla v pořádku, nevím, zda-li mohla přežít, volá se Městská policie nebo nějaká nonstop záchranka nebo nonstop odchytová služba? Nebo někdo, kdo má opravdový zájem na záchranu zvířecího života, bylo to v půlnoci v lokalitě Dolní Břežany u Prahy, prosím o odpovědi na email karel.babanek@gmail.com, děkuji.